İNGİLTERE 4. GÜN


CAMDEN TOWN

Hediyelik eşyalar alabileceğimiz ucuz alışveriş için en ideal yerlerin başında geliyor. Times nehrinin kollarından biri buradan geçiyor güzel bir köprüsü ve nehrin atılda  yine aynı güzellikte kafeler mevcut. Bende buradan hediyelik eşya aldım çünkü gezdiğim diğer yerlerdeki fiyatları karşılaştırınca buradaki fiyatlar 3 kat daha ucuz 🙂 birde pazarlığı seviyorsanız burada rahatlıkla pazarlık yapabilirsiniz satıcıların çoğu Pakistanlı ve pazarlığa açıklar.

 

 

Daha sonra Alexandra Palace geçtik, sanırım radyo ve televizyon yayınının yapıldığı ilk yermiş manzarası muhteşem ötesi burada sürekli etkinlikler ve konserler oluyormuş.

 

Wood Green ve Haringey Türk bölgesi

Çoğunlukla Türk mekanlarının bulunduğu Türklerin en yoğun olduğu yer olarak biliniyor. Burada kesinlikle yabancılık çekmezsiniz Türkiye den pek bir farkı yok bizim güzel leziz yapılan tüm yemeklerimiz kısacası Türk mutfağındaki herşeyi burada bulabilirsiniz bizde o gün aynı şekilde bu bölgede yemek yedik bizden farkı porsyonları çok büyük 🙂 yani yemekler zaten çok çok fazla veriliyor üstüne birde tatlı söylim dedim ama inanın yiyemedim gerçekten çok fazlaydı ancak 3 te 1 ini yiyebildim ve buradan da eve geçtik.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir