İNGİLTERE  SEYAHAT PLANIM

Merhaba arkadaşlar Aile ziyareti için planlamış olduğumun 12 günlük İngiltere ziyaretim de sürecin en başından en sonuna kadar neler yaşadığımı, gördüğümü kısacası neler deneyimlediğimi vize ve pasaport süreci de dahil olmak üzere sizlerle paylaşmak istiyorum.

Tabiki de öncelikle pasaport çıkartmak için https://randevu.nvi.gov.tr  adresinden randevu aldım gereken harçları yatırıp randevu zamanı gidip hiçbir aksilik olmadan 10 yıllık pasaport işlemlerimi tamamladım 5 gün gibi kısa bir sürede adresime problemsiz teslim edildi.

Sıra geldi vize işlemlerime başvuru için öncelikle https://uk.tlscontact.com adresinden kayıt oldum. Vize için randevu evraklarımı doldurarak harçlarımı yatırdım bu arada hiçbir acenta dan vize için yardım almadım gerek ingilteredeki ailemin bilgilendirmesi gerek benim araştırmam neticesinde vize sürecini tamamen kendi cabamızla aştık daha sonra randevu zamanı gidip pasaportumu ve evraklarımı teslim ederek evin yolunu tuttum  aradan sadece 8 gün sonra mail geldi başvuru merkezime gittiğimde 6 aylık vizemin onaylandığını gördüm herşey okadar ucu uçununa olduki işyerinden evrak yetiştirmekte biraz zorlanmıştım o yüzden biraz ucu ucuna yetişmişti sonuçta vize için hiçbir firmadan destek yok ve buna rağmen vizemin onaylanması beni inanılmaz mutlu yaptı. Şimdi ise önümde sadece 1 engel kaldı oda vizemde belirttiğim zaman aralığından uçak bileti almam kendi enerjimi okadar düşürmüşüm ki sanki vize çıkmayacak gibi davranmışım vize sürecimde belirttiğim süre ise 3 gün sonra başlayacaktı işte burada benim şansım devreye giriyor 8.günün sonunda vizemi alır almaz hemen uçak bileti aldım okadar şanslıydım ki gidiş ve dönüş biletimi toplam 1040 TL gibi bir fiyata bulabilmiştim.

Diğer makaleme geçmeden önce çok ufak bir tavsiyede bulunmak istiyorum siz siz olun vize başvurusu yapacağınız zaman mutlaka paranızın kaynağını ispat yoluyla başvurunuzu yapın asıl kilit nokta bu İngiliz hükümeti kara paraya biraz saplantılı  adamlar nereden geldiği belli olmayan para trafiğini asla kabul etmiyor bilginiz olsun Örnek vize de maaş hesabınızı gösterin sadece maaş hesabı o hesaba firmanızdan başka hiçbiryer den para girişi olmasın içerisinde 3-4 Bin TL bile olsa yeterli ama maaş hesabınıza firmanız harici başka başka yerlerden para girişi olduysa bunu ispatlamakla mükellefsiniz aksi halde %90 red yersiniz,  mesela 1000 TL bile başka bir yerden hesabınıza para geldi ve siz bunu hiç belirtmediniz red yersiniz ama bir hizmet karşılığı o parayı başka bir kişi yada firma yatırdıysa ve siz bu hizmet karşılığı fatura sözleşme tapu vs. ne olursa gösterebiliyorsanız ozaman vizede hiçbir problem çıkmayacaktır. Gelecek makalemizde görüşmek üzere hoşşakalın.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir